Inspirace cihlou

Cihelná dlažba pro upravené okolí domu

Zvažujete vydláždění zpevněné plochy za domem? Pak se vám budou hodit podrobnější informace.

Cihelná dlažba, jinak známá jako klinker, je pro svůj estetický vzhled a praktické vlastnosti oblíbená pro vnitřní i venkovní použití. Měla by být navržena tak, aby se nejen líbila, ale především plnila svoji funkci a vyhovovala vašim potřebám.

Cihlová dlažba Penter je vhodná na příjezdové cesty, cestičky a chodníky, parkoviště, vjezdy, zahradní chodníčky, parkovací stání atd. Použít ji ale můžete i v interiéru. Pokládá se do pískového lože nebo se lepí do malty.

Vyrábí se v několika rozměrech a v pestré škále barevných provedení. K jednoznačným výhodám cihlové dlažby patří kromě působivého designu hlavně stálobarevnost, mrazuvzdornost a odolnost vůči povětrnostním vlivům (slunce, déšť, mráz), vysoká pevnost a dlouhá životnost. Pálená hlína odolává smykům a za vlhka neklouže, nasákavost činí jen něco kolem 5 %. Při správné pokládce lze po ní jezdit automobily, neboť povrch se prakticky neobrušuje.

Každý kus je probarvený v celém řezu, takže pohledová je vlastně každá strana. Vítanou vlastností cihlové dlažby Penter je odolnost vůči slabým kyselinám a čisticím prostředkům. Běžnou údržbu snadno zvládnete s pomocí tlakové „wapky“ s čistou vodou.

Zdroj: Můj dům, Wienerberger

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*