Jaký systém použít na stavbu komína? Dozvíte se v našem příspěvku.

Cihelné komínové systémy HELUZ mají využití při výstavbě nových, ale i při rekonstrukci stávajících komínů. Lze je použít s jakýmkoliv stavebním materiálem. Jsou vhodné pro pevná, plynná i kapalná paliva.

Dvouvrstvý komínový systém HELUZ IZOSTAT DUO obsahuje tenkostěnnou izostatickou vložku a je vhodný pro všechny typy paliv (pevná, kapalná, plynná). Je určený pro spotřebiče pracující plánovitě v suchém a podtlakovém (atmosferickém) provozu. Tento komín je vhodný pro všechny stavby včetně nízkoenergetických a pasivních domů. Komínový systém HELUZ IZOSTAT DUO je možné kombinovat s jakýmkoliv systémem HELUZ včetně celé, poloviční nebo ventilační prázdné šachty pomocí nerezových kotev. Svou konstrukcí umožňuje nejen bezpečný odvod spalin do volného ovzduší, ale i přisávání vzduchu ke spotřebiči jedním komínovým průduchem

Komínový systém IZOSTAT je moderní komínový systém vhodný pro všechny typy paliv (pevná, plynná a kapalná paliva) a určený pro podtlakový (atmosférický) provoz. Obsahuje tenkostěnné keramické izostatické vložky, tepelnou izolaci a broušené cihelné komínové tvarovky. Také tento komínový systém HELUZ IZOSTAT je možné kombinovat s jakýmkoliv systémem HELUZ, umožňuje nejen bezpečný odvod spalin do volného ovzduší, ale i přisávání vzduchu ke spotřebiči jedním komínovým průduchem. Jedná se o třívrstvý systém (izostatická vložka, tepelná izolace, broušená cihelná komínová tvarovka).

Komínový systém Klasik je určen zejména pro pevná paliva (např. krby, kamna, krbové vložky, kotle na pevná paliva) a podtlakový (atmosférický) provoz. Systém HELUZ KLASIK je použitelný i pro rekonstrukce komínů s možností kombinace s jakýmkoliv jiným komínovým systémem HELUZ včetně celé, poloviční nebo ventilační prázdné šachty. Svou konstrukcí umožňuje bezpečný odvod spalin do volného ovzduší. Jedná se o osvědčený komínový systém, lze postavit až 10 m komínu v jednom dni.

Komínový systém plyn – kapalná paliva je dvouvrstvý komínový systém použitelný pro spotřebiče na plynná a kapalná paliva pracující v podtlakovém (atmosférickém) nebo přetlakovém provozu. Systém obsahuje plastové vložky. Bez problémů odolávají teplotám až 120°C. Systém HELUZ PLYN lze kombinovat s jakýmkoliv jiným komínovým systémem HELUZ včetně celé, poloviční nebo ventilační prázdné šachty. Svou konstrukcí umožňuje nejen bezpečný odvod spalin do volného ovzduší, ale i přisávání vzduchu ke spotřebiči jedním komínovým průduchem.

Zdroj: HELUZ

Vložte komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *